Hea Fertilitase patsient!

16 detsember, 2020

Pakume Sulle sel ohtuderohkel ajal turvalist, riiklikke ettekirjutusi silmas pidavat kvaliteetset eriarstiabi tavapärases mahus. Lisaks pakume võimalust saada eriarstiabi videokonsultatsiooni vahendusel.

Kui Teil on ägedad viirusinfektsiooninähud, teadaolev kontakt COVID-19 haigega või olete viimase 14 päeva jooksul reisinud kõrge riskiga välisriiki, siis palume teiste patsientide ja haiglatöötajate nakkusohutuse tagamiseks vastuvõtule mitte tulla. Vastuvõtuaega saate muuta helistades +372 605 9600 või kirjutades viimsi.registratuur@fertilitas.ee

Aega arsti vastuvõtule või protseduurile saab broneerida telefonidel +372 605 9600 ja +372 605 9601 või digiregistratuuri kaudu.

Videokonsultatsiooni aega saab broneerida siit.

Hoiame enda ja lähedaste tervist!

Erahaigla Fertilitas

 

 

Lahtiolekuajad pühade ajal

15 detsember, 2020

Fertilitase Viimsi, Kesklinna ja Mustamäe polikliiniku lahtiolekuajad 2020 pühade ajal:

Viimsi ja Kesklinna polikliinik:

  • 23.12.2020 8-13
  • 24.12.2020 suletud
  • 25.12.2020 suletud
  • 31.12.2020 8-13
  • 01.01.2021 suletud

Mustamäe polikliinik:

  • 23.12.2020 8-13
  • 24.12.2020 suletud
  • 25.12.2020 suletud
  • 31.12.2020 suletud​
  • 01.01.2021 suletud

Kas ja kuidas mõjutab kellakeeramine unekvaliteeti?

27 oktoober, 2020

Kellakeeramine ehk sügisene üleminek suveajalt vööndiajale ning kevadel vastupidine nihkumine on uneteadlaste vaatepunktist vägivaldne sekkumine une-ärkveloleku rütmi, mis on geenide ning loodusliku valgusrütmi poolt seadistatud protsess. Igaüks saab isiklikku une-ärkveloleku rütmi parandada läbi regulaarse füüsilise aktiivsuse ja toidukordade ajastamise, kuid kahel korral aastas toimuv tunniajane hüpe on reeglina kehalisi ja vaimseid ebamugavusi esilekutsuv.

Olenevalt riikide paiknemisest ekvaatori suhtes on teatavaid erisusi valguses viibimises. Põhjamaade pikad valged suvised ööd kuni polaarpäevani ning ekvaatorile lähemal paiknevate maade varasem päikeseloojang, mis viib teatavate sotsiaalmajanduslike ja kultuuriliste erisusteni riikide vahel.

Üle maailma pooldavad unearstid kellakeeramisest loobumist ning ollakse vööndiajale kindlaks jäämise poolt. Euroopa unemeditsiini spetsialiste ühendav organisatsioon (ESRS) toob välja argumendid vööndiaja kasuks. Seisukoht põhineb aastal 2017 Nobeli preemia vääriliseks tunnistatud teadustööl uneärkveloleku rütmidest ning aastaaegade muutumise mõjude analüüsil elusorganismidele. Teadustöödel põhinev hinnang toonitab pidevalt vööndiajale jäämise kasulikku toimet rahva tervisele.

Argumentidena tuuakse välja võimalust viibida pikemalt hommikuses valguses sügistalvel ning lühemat (hilis)õhtuses valguses suveajal. Selline valguses viibimise regulatsioon soodustab varasemat magamamineku aega, mis omakorda võimaldab pikemat und, olles soodne tööelule ja koolis õppimisele. Väheneb krooniline sotsiaalne unevõlg (olukord, kus töönädala siseselt ollakse pidevalt unepuuduses ning nädalavahetusel magatakse välja). Unevõla vähenemine ning kehasisese kella sünkroniseeritum töö vähendab kehalisi (valud, krooniliste haiguste ägenemine) ja vaimseid (unisus, väsimus, depressioon, meeleolu kõikumine) nähte.

Suveaja pooldajate seisukohad on majanduslikult kaalutletud – pikem valgem õhtu soodustab suuremat teenuste tarbimist, samas jäetakse tähelepanuta suurenenud riskikäitumine (suurenenud alkoholi ja tubakatoodete tarve, ohud seeläbi liikluses) teismelistel ja täiskasvanutel.

Pidev vööndiajas elamine parandab und läbi järgmiste asjaolude: pikem uni, alanenud kehakaal (hea une korral suudab inimene söögiisu paremini reguleerida) ning vähenenud alkoholi- ja tubakatarbimine, kuna õhtust valget aega on vähem.

2019 aasta sügisest on võimalik uneapnoe ja muude unehäirete kahtlusel uneuuringuteks ja CPAP-raviks pöörduda dr Heisl Vaheri vastuvõtule.

Fertilitas on neljandat aastat järjest Eesti meditsiinitudengite uuringu põhjal üks atraktiivseim tööandja.

17 september, 2020

Meil on taas rõõm teatada, et Fertilitas kuulutati üheks atraktiivseimaks tööandjaks 2020. aastal. Sedapuhku tunneme omistatud atraktiivse tööandja kvaliteedimärgise üle uhkust juba neljandat aastat järjest!

Märgise saavad kõik tudengite, kutsekoolide noorte ja meditsiinitudengite uuringute esikümnesse pääsenud organisatsioonid.

Suured tänud tunnustuse eest ja tervitused kõigile tegusatele tudengitele ja tulevastele kolleegidele!


Instar
 viib iga-aastaselt läbi tööandja maine uuringut Eesti tudengite seas. Uuringusse on kaasatud 20 Eesti kõrgkooli tudengid ja uuringu valimi maht on 2500 tudengit. Uuringu käigus hindavad noored oma ootusi tööandjatele, märgivad nende arvates toimuvad infokanalid, läbi mille nad saavad ettevõtete poolt edastatavat infot. Lisaks sellele hindavad tudengid Eesti suuremate ja edukamate ettevõtete atraktiivsust tööandjana.

Alates 8.06.20 lõpetab Fertilitas mobiilse COVID-19 testimise.

3 juuni, 2020

Jätkame testimist kohapeal esmaspäevast neljapäevani (E, T 11.00-14.00 ja K, N 9.00-11.00, P 17.00-19.00), vajalik eelregistreerimine registrtratuuri telefoni numbritel 605 9600 või 605 9601.

 

 

Muudatused Fertilitase töös alates 27.04.20

23 aprill, 2020

Alates 27.04.20 on AS Fertilitas erahaiglas võimalik anda COVID-19 test E,T, N 9-11, K 14-16 ja L 9-11 . Vajalik on eelregistreerimine. Teenuse eest tasub patsient.  

Patsientidel, kellel on plaaniline operatsioon, protseduur üldanesteesias või plaanitakse suuõõne protseduure (näiteks hambaravi), tuleb enne operatsiooni või protseduuri teha COVID-19 test. Teenuse maksumus on 80 €, mis sisaldab  isikukaitsevahendite ja analüüsi võtmise tasu. Jätkuvalt pakume kodus testimise võimalust (hind 125 €, mis sisaldab  isikukaitsevahendite, analüüsi võtmise ja transpordi tasu), mille käigus on võimalik anda ka muud operatsioonieelsed analüüsid. Teenuste eest saab tasuda kodus meie mobiilse makseterminali kaudu. Test tuleb teostada maksimaalselt 48 tundi enne plaanitavat toimingut.

Meelespea


Enne vastuvõttu soovitame patsientidel lasta end testida juhul, kui on kahtlus kontakti suhtes COVID-19 haigega. Ägedate viirusnähtudega või kõrgenenud temperatuuriga patsientidel palume testimisele mitte tulla. Neil juhtudel soovitame kontakteeruda oma perearstiga. Eriarstiabi viirushaigestumise puhul AS Fertilitas ei osuta. Erakorralise abi saamiseks tuleb pöörduda EMO-sse.

Operatsioonidele suunduvate ravikindlustatud patsientide tasuta COVID- testimise võimalus


Operatsioonidele suunduvad ravikindlustatud patsiendid, kes opeeritakse EHK lepingu alusel on võimalik COVID- test teostada tasuta saatekirja alusel, mille vormistab raviarst vastavalt ettekirjutatud juhistele. Tallinnas on testimise kohtadeks Laululava läbisõidupunkt (Narva maantee 95) ja TTÜ läbisõidupunkt (Ehitajate tee 5).

Vastuvõtud


Alates 27. aprillist avame vastuvõtud Viimsis kardioloogia, günekoloogia, radioloogia ja pediaatria erialadel.

Alates 04. maist alustavad taas tööd Fertilitase filiaalid:

  • Tallinnas südalinnas T, K 9-15; N 9-18
  • Mustamäel E, T, R 8-15; K, N 8-19
  • Patsiendi ohutust silmas pidades toimub Viimsi polikliinikus alates 04. maist vastuvõtt kõigil tavapärastel erialadel vähendatud mahus.

Alates 27. aprillist sulgeme Viimsi valla elanikele mõeldud infoliini.

 

AS Fertilitas jätkab plaanilise arstiabi andmist!

22 aprill, 2020

Terviseameti 21. aprilli otsuse alusel alustame nakkuse jätkuva leviku tõttu plaanilise arstiabi osutamisega järk-järgult ja kõiki infektsioonikontrolli meetmeid järgides. Seetõttu ei alusta​ kõigi erialade arstid vastuvõtte ja protseduure samaaegselt. Palume selles osas mõistvat suhtumist.

 

Kallid patsiendid!

21 aprill, 2020

Arvestades oluliselt kõrgenenud nakkustõrje vajadust ja Terviseameti värskeid nõudeid, oleme sunnitud isikukaitsevahendite eest küsima täiendavat tasu, mis lisandub vastuvõtu või raviprotseduuri hinnale.

Tavavastuvõtu puhul on selliseks lisakuluks 5 eurot, kõrva-nina-kurguhaiguste arsti vastuvõtu puhul 10 eurot.

Kõrva-nina-kurguhaiguste operatsioonide puhul on täiendav isikukaitsevahendite tasu 55 eurot, muude operatsioonide puhul 20 eurot.

Loodame mõistvale suhtumisele ja jääge terveks!

Alates 20.03.2020 liitub AS Fertilitas koroonaviiruse testimise riikliku süsteemiga

20 märts, 2020

Testimist teostatakse üksnes perearsti saatekirja alusel ja testitakse üksnes riiklikult määratud sihtgruppi kuuluvaid inimesi. Koostöös Viimsi vallaga jäävad jätkuvalt avatuks infoliinid ning ollakse valmis vajadusel abistama perearste viirusesse haigestunud viimsilaste aitamisel.

Lisainfo tänasest kehtima hakanud koroonaviiruse testimise riikliku süsteemi kohta leiad Terviseameti veebilehelt.

Viimsi vald koostöös Fertilitas ASiga avab infotelefoni ja pakub viimsilastele vajaduspõhist koroonaviiruse testimise võimalust

18 märts, 2020

Alates 19. märtsist avab Viimsi vald koostöös Fertilitas ASiga viimsilastele mõeldud täiendava koroonaviiruse analüüside andmise ja nõustamise teenuse. Loodav koroonaviiruse analüüside tegemise võimalus ei asenda riiklikku infotelefoni, kiirabi ega perearstide poolt pakutavaid teenuseid, vaid on neile täienduseks.

Loe lisaks Viimsi valla kodulehelt.

Alates 17.märtsist teostab psühholoog Anneli Salk videokonsultatsioone.

17 märts, 2020

Info ja registreerimine registratuuri telefoni numbril 660 4072.

Fertilitas suleb eriolukorra tõttu ajutiselt statsionaarse haiglaravi osakonna. Päevakirurgia teenuse osutamine jätkub piiratud mahus eeskätt erakorraliste seisundite ravi tagamiseks.

16 märts, 2020

Jätkuvalt toimub vähendatud mahus plaaniliste ambulatoorsete patsientide nõustamine Fertilitase polikliinikutes Viimsis, Tallinna kesklinnas ja Mustamäel.
Palume kindlasti arvestada Terviseameti juhistega ning hinnata vastuvõtule tulemise vajalikkust ja ohutust. Vastuvõtule ei ole lubatud tulla koos kaaslasega.
Vajadusel tagame korduvpatsientidele konsultatsiooni kaugvastuvõtu teel – sel juhul võtavad meie arstid patsientidega otse ühendust.

Veebikanalid


Head tervist, jõudu ja jaksu eelolevateks nädalateks meile kõigile!

Palume COVID-19 riskipiirkonnast saabunud haigustunnustega (köha, nohu, palavik) inimestel vastuvõttudele mitte tulla. Sama kehtib ka muude ülemiste hingamisteede nakkuse tunnustega inimeste kohta.

10 märts, 2020

Praegu on gripihooaeg ja liikvel on erinevad nakkushaigused, mille sümptomid on koroonaviirusega sarnased. Palaviku, köha või hingamisraskuste korral küsi nõu perearstilt või perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt helistades +372 634 6630) ja maini, kui oled saabunud viimase 14 päeva jooksul riskipiirkonnast või oled kokku puutunud koroonaviirusesse haigestunuga.

Lähikokkupuuteks loetakse, kui inimene:

  • elas samas majapidamises COVID-19 haigega;
  • on olnud otseses füüsilises kontaktis COVID-19 haigega (nt kätlemine), vähemalt 15 minutit ja vähem kui 2 meetri kaugusel;
  • on olnud otseses kontaktis COVID-19 haige eritistega ilma kaitsevahendeid kasutamata (nt on peale köhitud, kasutanud patsiendi salvrätti paljaste kätega);
  • on viibinud COVID-19 proviron haigega ühes ruumis (nt klassiruumis, nõupidamisruumis, haigla ooteruumis jne) vähemalt 15 minutit ja vähem kui 2 meetri kaugusel;
  • või tervishoiutöötaja, kes on osutanud COVID-19 haigele otsest ravi või hooldust või laboritöötaja, kellel on olnud kokkupuude COVID-19 haigega, kasutamata soovitatud isikukaitsevahendeid või nende kasutamise võimalik rikkumine.
  • viibis transpordivahendis COVID-19 haige läheduses, sh.
    ‒ isikud, kes istusid samas reas ja 2 rida ees- või tagapool,
    ‒ COVID-19 haige reisikaaslased ja hooldajad,
    ‒ meeskonnaliikmed, kes teenindasid ntks lennuki sektsiooni, kus viibis COVID-19 haige,
    ‒ juhul, kui COVID-19 haige sümptomite raskus või tema liikumine transpordivahendis võisid suurendada nakkuse levikut, tuleb lähedasteks kontaktideks pidada kõiki transpordivahendis viibinuid

Koduse isolatsiooni juhised

  • Jälgida tervist haigusnähtude suhtes ja võtavad haigusnähtude ilmnemisel telefoni teel ühendust

perearstiga, perearsti nõuandetelefoniga 1220 või hädaabinumbril 112

  • Püsida kodus ning mitte minna tööle, poodi, vältida ühistranspordi kasutamist jms
  • Toidu- või poekulleri kasutamisel vältige otsest kokkupuudet
  • Mitte kutsuda sellel perioodil endale külalisi
  • Jälgida köha etiketti – kätehügieen, aevastamisel, köhimisel katta suu pabertaskurätikuga või varrukaga jne
  • Võimalusel isoleerida end teistest pereliikmetest

Täname mõistva suhtumise ja koostöö eest!

Liikluskorralduse muudatus Mustamäe polikliiniku juures

3 märts, 2020

Hea Fertilitase külastaja. Anname teada, et Retke tee 32 parkla ehitustööde tõttu, saab autoga liikuda Sütiste Tervisekeskuse hoone juurde Sütiste tee poolt: vaata skeemi siit. Jalakäijatele võimaldatakse ligipääs.

Tööd vältavad kuni 09.04.2020.a. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast.

Alates 13.01.2020 alustab vastuvõttudega osteopaat Meelis Laupa

3 jaanuar, 2020

Alates 13.jaanuarist 2020.a. võtab Fertilitase Viimsi kliinikus vastu kvalifitseeritud ortopeediline osteopaat Meelis Laupa, kes tegeleb manuaalteraapilise raviga nii Eestis kui ka Soomes. Meelis Laupa on Eesti Ortopeedilise Osteopaatia Liidu üks asutaja ja juhatuse liige ning Eesti Osteopaatide Liidu liige.

Ortopeediline osteopaatia

Ortopeediline osteopaatia on manuaalteraapiline ravivorm, mis keskendub keha kui terviku paranemisele läbi liigeste ja lihaste manipuleerimise ning mobiliseerimise kasutamata seejuures ravimeid või kirurgilisi meetodeid. Erinevalt ortopeediast on osteopaatia manuaalne teraapia, mis parandab otseselt inimese tugiliikumisaparaadi (luude, lihaste ja liigeste) liikuvust ning mille tulemusena taastub õige kehahoiak ning vähenevad valud. Kuna ortopeediline osteopaatia keskendub n-ö keha enda võimele paraneda ning taastuda, siis sobib see nii lastele, täiskasvanutele kui ka eakamatele inimestele.

Loe ortopeedilise osteopaatia kohta lähemalt siit.