Liigne kehakaal
Sagedamini esinevad probleemid raseduse ajalLiigne kehakaal
Lapse arenemiseks on vaja palju energiat ning see annab tunda söögiisuna. Siinkohal tasub olla arukas, Te ei pea sööma kahe eest, küll aga võimalikult mitmekesist toitu. Ema liigsöömise tulemuseks võib olla suurekaaluline laps, keda on raskem sünnitada.
Õige toitumise üheks näitajaks on kaaluiive. Üldjuhul võiks kaalutõus olla 300- 400 g nädalas ja jääda raseduse lõpuks 8 – 15 kg piiridesse. See oleneb paljuski naise pikkusest ja kehaehitusest. Kui olite enne rasedust ülekaaluline, siis on sobiv kaalutõus 6 – 8 kg. Kõhnadel ja pikkadel naistel võib kaaluiive olla ka 15 kg. Valdav osa rasedusaegsest kaalutõusust leiab aset pärast 20.rasedusnädalat. Tormiline kaaluiive raseduse alguses on enamasti tunnuseks liigsele rasvumisele. Seevastu kiire kaaluiive raseduse lõpus võib viidata varjatud tursetele.
Lapseootuse ajal valmistub naise organism imetamiseks, mistõttu kogutakse rasvavarusid eelkõige puusade, reite ja rindade piirkonda. Kartus figuuri pärast on siis sageli asjatu kui kaaluiive ei ületa eespool nimetatud piirväärtusi.
Kui sööte mitmekülgselt ja liigute piisavalt, siis säilitate ka hea vormi. Raseduse ajal on ööpäevane energiavajadus 200 -300 kcal rohkem, mis tegelikult ei nõua oluliselt päevaste toidukoguste suurendamist, vaid oluline on menüü mitmekesisus. Süüa tuleks väikeste kogustena ning sagedamini. Kui olete taimetoitlane siis soovitame konsulteerida arstiga, et Teie toidusedel üheskoos üle vaadata.